XOXO
X-logo XOXO architekti

Individuálne a katalógové projekty domov

Domov  /  Projekty
  • Všetky
  • Garáž

Vysnívané bývanie vďaka nám

Projekty od XOXO architekti

Chystáte sa stavať dom a aktuálne hľadáte projekt domu, ktorý by tvarom aj funkčnosťou vyhovoval vašim predstavám? Alebo potrebujete navrhnúť dom podľa vašich predstáv či vhodne vyriešiť rekonštrukciu staršej stavby? Tak potom určite pokračujte ďalej v čítaní tohto článku. V nasledujúcich riadkoch nájdete krátky prierez do našej rozmanitej práce, v rámci ktorej sa okrem klasického projektovania venujeme aj sanačným či interiérovým projektom.

Podrobne o projektoch

Výber projektov domov od ateliéru XOXO architekti ponúka rôznorodú paletu tvarov, dispozičných riešení a stavebných materiálov. Naši zákazníci si môžu vybrať od rodinných až po bytové domy, ktoré môžu upraviť podľa svojich predstáv a vytvoriť si tak svoj ideálny dom. Naše projekty sa síce líšia vo svojej architektonickej koncepcii, no zároveň sú všetky zaujímavé a moderné.

Čomu sa teda venujeme? Do nášho portfólia spadajú najmä:

  • Individuálne projekty bytových a nebytových budov,
  • Katalógové projekty rodinných domov,
  • Interiérové projekty,
  • Projekty rekonštrukcií a modernizácií,
  • Sanačné projekty,

Bez ohľadu na váš preferovaný štýl, každý náš projekt očarí eleganciou a praktickými prvkami. Okrem toho sme špecialisti na navrhovanie nadčasových riešení, ktoré vám z dlhodobého hľadiska budú šetriť nielen čas, ale aj peniaze.

Nadčasové katalógové projekty

K ním patria predovšetkým katalógové projekty rodinných domov, ktoré ponúkajú rôzny počet obytných miestností. Predstavujú tak pohodlné bývanie pre rodiny s tromi až šiestimi členmi. Navyše niektoré domy sú vhodné aj pre dvojgeneračné bývanie, prípadne pre účely prenájmu samostatnej časti domu.

V projektoch katalógových domov tak nájdete do detailu premyslené priestranné izby. Našim cieľom totiž je čo najlepšie využívať každý meter priestoru. Dispozičné riešenie je takisto prispôsobené potrebám všetkých obyvateľov domu. Moderné prízemné domy obsahujú obývaciu izbu, kuchyňu, jedáleň, izby, kúpeľňu a technickú miestnosť.

V exteriéri katalógových projektov nechýba ani terasa. Tá má všestranné využitie. A to nielen ako perfektný priestor na rodinné stretnutia či nerušené chvíle pri zaslúženej šálke kávy, ale veľké presklené plochy z nej taktiež prinášajú do interiéru viac denného svetla. Do príbytku tak donesú príjemný hrejivý pocit domova v každom ročnom období.

Aký dom zvoliť – poschodový alebo prízemný?

Pri prvom plánovaní vášho nového domu ste sa určite zamýšľali aj nad tým, či chcete stavať poschodový alebo prízemný dom. Súčasné trendy v oblasti výstavby v tomto prípade hovoria jasnou rečou. Projekty prízemných domov sú i naďalej populárnejšie než rodinné domy s viacerými poschodiami.

Medzi hlavné výhody bungalovu oproti domu s poschodiami patrí jeho jednoduchšia a menej časovo náročná výstavba. Bungalov tiež umožňuje tesnejší kontakt s okolím a čo nie je bezvýznamné, absenciu schodov, čo ho robí vhodným pre rodiny s malými deťmi aj pre starších ľudí, ktorí nezvládajú výškové rozdiely.

Na druhej strane projekty domov s viacerými poschodiami sú vhodnejšie pre menšie a drahšie pozemky, kde každý ušetrený štvorcový meter má význam. Dom s poschodiami často dosahuje vyššiu energetickú efektivitu, pretože má menší obvodový plášť vzhľadom na poskytnutý priestor. Navyše, teplo stúpa smerom nahor, čo v zime temperuje vrchnú obytnú časť.

Naše domy nezaťažujú rodinný rozpočet

Či už sa rozhodnete pre poschodový dom alebo bungalov môžete sa spoľahnúť na to, že všetky projekty domov z našej dielne spĺňajú aktuálne teplotechnické požiadavky na rodinné domy. Tie majú minimálnu spotrebu energie v triede A0. Čo sa v praxi rýchlo premietne do domáceho rozpočtu. Ten tak od začiatku bývania nebude zaťažovaný vysokými nákladmi na energie, čo je v súčasnosti viac ako vítané.

Samozrejmosťou je, že všetky projekty domov vieme dodať aj v zrkadlovom prevedení, aby sme čo najlepšie využili potenciál pozemku. No a na záver dodávame, že sme otvorení aj projektom na mieru a bez problémov pre vás vytvoríme dom, ktorý naplno uspokojí vaše očakávania.

Pripravení na vytvorenie vášho vysnívaného domova?

Objavte kúzlo dokonalého domova s projektami od XOXO architektov. Či už snívate o modernom bungalove alebo rozľahlom rodinnom sídle, sme tu, aby sme premenili vaše predstavy na realitu. Kontaktujte nás ešte dnes a dohodnite si s nami konzultáciu.

Spoločne si prejdeme vaše požiadavky, predstavíme vám naše unikátne dizajnové riešenia a pomôžeme vám krok za krokom vybudovať dom, o ktorom ste vždy snívali. Neváhajte, vaša budúcnosť v dokonalom domove začína práve tu! Kliknite sem a začnite svoju cestu s XOXO architektmi.


Výber článkov

Kvalitné informácie z nášho blogu

Kúpa nehnuteľnosti

blog-calendar
02.07.2023
 

Človek kupuje nehnuteľnosť len raz-dvakrát za život. Niektorí kupujú nehnuteľnosť cez realitné kancelárie, iní na vlastnú päsť.

Čítaj viac

Orientačná cena realizácie domu

blog-calendar
05.10.2023
 

Stavba domu je nákladná záležitosť. To určite vníma každý, kto túži po vlastnom príbytku. Navyše orientačné rozpočty na stavbu sa dokážu líšiť aj o 30%.

Čítaj viac