XOXO
X-logo XOXO architekti
Všetko potrebné na jednom mieste...
Domov  /  Blog  /  Farba roku 2023

Viva Magenta silná farba roku 2023

blog-schedule
1 min
 
blog-calendar
09.08.2023
 
farba roka 2023

zdroj: www.pantone.com

Silná, fascinujúca a energická. Taká je Viva Magenta – farba roku 2023, ktorú zo širokého koloritu vybrala spoločnosť Pantone. Odvážnej ružovej sa pritom nemusia báť ani konzervatívnejšie povahy. Viva Magenta príjemne doplní akýkoľvek interiér pulzujúcou energiou.

Nebojte sa sýtosti v podobe farby roka 2023

Viva Magenta predstavuje zmes červených, ružových a fialových odtieňov. Ide tak o silného a výrazného hráča na poli dizajnu, ktorý sa však dá šikovne skombinovať. Viva Magenta výborne sedia zemité odtiene. Preto s ňou skvelo dotvoríte aj minimalistický interiér v prírodných farbách. Postačia pri ňom jednoduché doplnky ako vankúše, umelé kvetiny, ale aj výrazný ružový koberec.

Extravagancii sa medze nekladú

Najviac si však v prípade farby roka 2023 prídu na svoje excentrické a ohnivé povahy. Viva Magenta ich pohladí nielen pri srdci, ale aj výbere oblečenia či farieb v rámci domácnosti. Dokonalo sa tak môžu vyblázniť s neónkami. Ohnivá červená, svietiaca žltá, sýta korálová či tmavofialová si s magentou tikajú už nejaký ten piatok. Preto, ak ste už roky túžili po letnej terase plnej farieb, práve teraz nastal ten správny čas. Veď napokon i v obchodoch sa to len tak hemží dekoratívnym osvetlením v najrôznejších odtieňoch či širokou paletou exteriérových vankúšov.

Doporučené doplnkové farby:

paleta Sympatico 2019 zdroj: www.pantone.com


Farba roka 2023 v podobe Viva Magenta je tým pravým orechovým aj do každej dievčenskej detskej izby. Takže či už máte doma malú škôlkarku alebo gymnazistku, vedzte že sýtoružová im zaiste vždy vyčarí úsmev na tvári. Pohrať sa v tomto prípade môžete opäť s doplnkami. Viva Magenta totiž praje nielen dekám, vankúšom a kobercom, ale aj závesom, ktoré naplno ovládnu priestor detskej izby. Energia Viva Magenta bude navyše s vašim potomkom rásť a my sa stavíme, že sa mu neznudí ani počas univerzitných čias.